Życie codzienne…

Dom Opieki Willa Olkowo to idealne miejsce także dzięki atmosferze panującej w samym domu, dzięki profesjonalnej kadrze pracowników dbającej o pogodę ducha, radość i szczęście dnia codziennego wszystkich jego mieszkańców.

Kadra pracowników, jaką zatrudniamy, służy pomocą wszystkim mieszkańcom w każdej sytuacji: w zajęciach indywidualnych, w wykonywaniu czynności osobistych, w trakcie jedzenia, mycia, czy ubierania. Doradzamy w wyborze ubioru.

Czystość i porządek to standard w naszym domu. Wszystkie pokoje i inne pomieszczenia sprzątane są raz dziennie lub w razie potrzeby – kilka razy. Staramy się, by dwa razy dziennie każdy mieszkaniec dbał o czystość osobistą. Jeżeli będzie potrzeba, taką częstotliwość zwiększamy. Dbając o czystość odzieży mieszkańców, mamy zorganizowany własny kącik pralniczy.

W budynku znajdują się: salon – pełniący rolę również pokoju dziennego pobytu i jadalni, siedem pokoi (jeden jednoosobowy, cztery dwuosobowe i dwa trzyosobowe), cztery komfortowe łazienki wraz z toaletami wyposażone w uchwyty ułatwiające osobom mniej sprawnym korzystanie z tych pomieszczeń, kaplica oraz pokój lekarski.

Wciągu dnia do dyspozycji mieszkańców są dwie opiekunki oraz w razie potrzeby pielęgniarka, w nocy nad spokojnym snem Mieszkańców czuwa jedna opiekunka. Lekarz rodzinny przyjmuje raz w tygodniu. Jeżeli będzie taka potrzeba, przyjmuje dodatkowo na zgłoszoną wizytę. Spotkania z lekarzami specjalistami, organizujemy wg indywidualnych potrzeb mieszkańców. Troska o zdrowie naszych mieszkańców jest bardzo ważnym elementem pobytu w Willi Olkowo.